Yaralanmalı Trafik Kazaları, Sürekli ya da Geçici İş Görememezlik

Yaralanmalı Trafik Kazası Tazminatı

Trafik Sigortası, poliçede belirtilen aracın kullanımı sırasında bir kimsenin ölümüne, yaralanmasına veya diğer şahıslara ait malların zarara uğramasına sebebiyet verildiği anlarda devreye girer. Trafik sigortası böyle bir durumda aracın kullanıcısına düşen hukuki sorumluluğu belirlenmiş ve poliçede yer verilmiş sigorta limitlerine kadar temin eder. Sonuç olarak sadece maddi zararları değil, olası bedensel zararları da kapsamaktadır.

Yaralanmalı trafik kazası sonucunda yaralanan kişi, kazaya uğrayarak yaralandığı tarihten iyileşene kadar ya da iyileşemeyecek durumda olması halinde de hekimlerce öngörülen tedavi, süresi boyunca gördüğü tedavi, ameliyat, bakıcı giderleri, tedavi süresince çalışmadığı aylara ilişkin kazanç kaybı gibi tüm gider ve masraflarını talep edebilir.

Yaralanmalı trafik kazasında ilgili kişinin, maddi tazminatın dışında ayrıca manevi tazminatıda talep etme hakkına sahiptir. Kişide trafik kazası sonrasında psikolojik açıdan yaşamış olduğu durumdan kaynaklı manevi tazminat talep edebilir. Bu tarz yaşanan sıkıntılarda zaman aşımı süresi kazanın olduğu tarihten itibaren 8 yıldır. 

HEMEN BAŞVURUN
Yaralanmalı Trafik Kazaları, Sürekli ya da Geçici İş Görememezlik

Vespera Uzmanlığı Yanınızda

Süreci doğru yönetmek için Vespera’nın güvenilir uzmanlığına başvurun!

Değer Kaybınızı Hesaplayalım

Aracınızın değer kaybı ile ilgili doğru ve güvenilir bir hesaplama yapmak için Vespera uzmanlığından hemen faydalanın!